Kadın Hareketi Derneği Ve Ankara Volkswagen...25 Kasım 2012, Pazar Saat:15:11
adın Hareketi Derneği ve Ankara Volkswagen Fun Club, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Karşı Mücadele Günü Kadına şiddeti kınamak için Kadın Hareketi Derneği ve Ankara Volkswagen Fun Club'un, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Karşı Mücadele gününde kadınların çığlığını daha gür bir sesle duyurmak amacıyla yola çıktığının belirtildiği açıklamada, geçit programının belirtilen tarihte Atatürk Kültür Merkezi (Ulus) önünde saat 13.00´de başlayacağı ve Anıtkabir'in ziyaret edileceği kaydedildi
Detayı göster

Tasavvufta Kadın10 Eylül 2012, Pazartesi Saat:12:17
Halide Cemalnur SARGUT, Tasavvufta Kadın, Gazi Üniversitesi

6 Eylül 2012 tarihinde Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 100. Yıl Kültür Merkezinde Sayın Halide Cemalnur SARGUT'un vermiş olduğu "Tasavvufta Kadın" konulu konferansımıza göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.

Konferans Fotoğrafları İçin Tıklayınız

Detayı göster

Terörle Kucaklaşan Milletvekillerinin Dokunulmazlığının Kaldırılması 31 Ağustos 2012, Cuma Saat:12:33

Terörle kucaklaşan Milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması gerektiğine yürekten inanıyor, bu konuda yapılması gereken Anayasa maddesi değişikliğini destekliyoruz.

Terörizm dünyanın her yerinde suçtur. Terörizme destek vermekte suçtur. Gerek terörizm gerekse terörizm destekçiliği hiçbir şekilde dokunulmazlık zırhı ile korunamaz.

Ülkemizde artan terör olayları, şehitlerimiz yüreğimizi yakmaktadır. Her gün birçok ocağımıza ateş düşmekte, analarımız kan ağlamaktadır. Böyle bir ortamda dokunulmazlık zırhına sığınarak eli kanlı teröristlerle kucaklaşanlar onları tebrik edenler bu milletin acılarını daha da büyüterek yüreklerimizi yangın yerine çevirmiştir.

Eli kanlı katillerin ve işbirlikçilerinin mutlaka cezalandırılmaları gerekli olup, bunu engelleyecek her türlü korumacılığın, dokunulmazlığın bir an evvel ortadan kaldırılması şarttır. Kaldırmayanlar eli kanlı katiller ile kucaklaşanların yargılanmasını engelleyenler başta iktidar partisi olmak üzere tüm siyasi partiler Türk Milletinin gözünde suçlu olacaktır.

Terörle kucaklaşan Milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması gerektiğine yürekten inanıyor, bu konuda yapılması gereken Anayasa maddesi değişikliğini destekliyoruz.

Prof. Dr. Elif LOĞOĞLU

Kadın Hareketi Derneği

Yönetim Kurulu adına


Tasavvufta Kadın Konferansı17 Ağustos 2012, Cuma Saat:13:33


Ülkü Adatepe'nin Vefatı03 Ağustos 2012, Cuma Saat:17:01

ülkü adatepenin vefatı 
 

     
e-posta listesi
bengütürk tv, kadın hareketi derneği,  KHD, Biz'den Bakış
Başarılı Kadınlarımız
Tatlı Fikirler, Girişimci Kadınlar
Basında Derneğimiz
Kadın ve eğitim
Kadın ve Sanat
Kadın ve İş Hayatı
Kadın ve aile sağlığı
Kadın Hareketi Derneği Haber arşivi

 

 

 

 


Kadın Hareketi Derneği © 2019. Tüm Hakları Saklıdır.
Adres: Cevizlidere Mh. 11.cad. No: 5/19 Balgat/Ankara - Türkiye
Tel: +90 312 4737630 - Faks: +90 312 4737640
Sisteme Giriş