Gence Geçit Ver Projesi30 Nisan 2011, Cumartesi Saat:13:50
gence geçit ver projesi - kadın hareketi derneği

Gence Geçit Ver Projesi

Projemiz kapsamında düzenleyeceğimiz çeşitli etkinlikler ile geleceğin teminatı genç kuşakların siyasette aktif rol almaları için siyasi alanda eğitim veren fakültelerin akademik kadroları ve Avrupa'nın kalkınmasında faaliyet gösteren yetkili merciilerle temasa geçilerek gençler için bir yol haritası belirlenmiş olacaktır. Gençlerin enerjisinden yönetim ve üretim alanında daha fazla söz sahibi olmak adına ve gençlerin üzerinden ilgisizliğin, rehavetin atılması yönünde projemiz önemli bir araç olacaktır.

Detayı göster

Kadın Hareketi Derneği 18 Mart Programı22 Mart 2011, Salı Saat:11:46

18 mart Çanakkale şehitleri, 21 Mart Nevruz bayramı , 8 Mart dünya kadınlar günü

18 Mart Programı

Bu gün siz değerli dostlarla bir Araya geldik. Çünkü Mart ayı biz kadınlar için çok önemlidir. Öncelikle 8 Mart dünya kadınlar günü idrak ediliyor, sonra 18 mart Çanakkale şehitleri günü. Türk milletinin bir kahramanlık destanı yazarak "Çanakkale Geçilmez" dedirttiği gündür. Şehitlerimizin Aziz ruhları şad olsun.Ve son olarak Nevruz bayramı olan 21 Mart yeniden başlangıç ve doğuş günüdür.

Bu gün bu programla 3 önemli olayı birbirinden ayırt edemediğimiz için bir arada kutlayalım istedik ve siz dostları buraya çağırdık.

Detayı göster

Şubat 2011 Kitap Tartışma Günleri26 Ocak 2011, Çarşamba Saat:11:40

osmanlı tarihi, hurrem

osmanlı tarihi, hurrem

Şubat 2011 programı

Osmanlı Tarihi ve Osmanlıda Kadın Sultanlardır..Şubat ayında 2 kitap önerimiz vardır.

1- Demet ALTINYELEKLİOĞLU - HÜRREM

2- Halil İbrahim İNAL - Osmanlı Tarihi

Osmanlı İmparatorluğu, kuruluşundan yıkıldığı güne dek yaklaşık 600 yıl varlığını korumuş, yükselme devrinde dünyanın en güçlü devletlerinden birisi olmuştur Var olduğu dönem içerisinde İstanbul'un fethi ile bir çağın kapanıp yenisinin açılmasına öncülük eden bu imparatorluk, hızlı bir yükselişle küçük bir beylikten toprakları üç kıtaya yayılan devasa bir imparatorluğa dönüşmüş, üzerinde uzun araştırmalar yapılmasını hak edecek derecede önemli tarihsel değişimlere yol açmış bir devlettir.

Gerek padişahlarının etkili ve ileri görüşlü dehaları, gerek fethedilen topraklarda uygulanan barışçıl politika nedeniyle, bugün bile dünyanın farklı bölgelerinde Osmanlı İmparatorluğu sempatisi varlığını sürdürmektedir

 

Detayı göster

Kitap Tartışma Günleri19 Ocak 2011, Çarşamba Saat:14:13
İSKENDER PALA, ŞAH SULTAN

Kitap Tartışma Günleri

Bu ay okuduğumuz kitabın tartışma günü "22 ocak 2011" tarihinde "Saat 14:00'de" dernek merkezinde çok değerli ve konu hakında bilgi sahibi öğretim üyeleri yönetiminde ,bilgilendirme söyleşisi yapılacaktır.

Katkı ve katılımlarınız için sizleri yanımızda görmekten mutluluk duyacağız

 

Detayı göster

Kitap Tartışma Günleri07 Ocak 2011, Cuma Saat:11:00
İSKENDER PALA, ŞAH SULTAN

Kitap Tartışma Günleri

Dernek  merkezinde her ay düzenli olarak kitap tartışma günleri planlanmıştır.  Üyelerimizin belirlenen ayın kitabımı 1 ay içinde okuyarak  belirtilen  tarihde kitap sohbetlerine katılımı rica olunur. Ocak 2011tarhindeki kitabımız:  İSKENDER PALA'nın ŞAH SULTANıdır.

Aşk ve  savaş. Sadece gönüllerin değil alınların, kemiklerin ve gözlerin alev  alev yandığı savaş.Kahramanlarını, Yavuz Sultan Selim’i de  Şah İsmail’i  de tarihin merdivenlerinde bir basamak aşağı indiren bir  basamak  yukarı çıkaran savaş.Çaldıran...

Detayı göster

<
1
2
3
4
>

 

e-posta listesi

Başarılı KadınlarımızBasında Derneğimiz

Kadın ve eğitim

Kadın ve SanatKadın ve İş HayatıKadın ve aile sağlığı

doktorunuza danışınKADIN HAKLARI ve hukukkadın istatikleri
kahve molası

Kadın Hareketi Derneği © 2017. Tüm Hakları Saklıdır.
Adres: Cevizlidere Mh. 11.cad. No: 5/19 Balgat/Ankara - Türkiye
Tel: +90 312 4737630 - Faks: +90 312 4737640
Sisteme Giriş