TÜRK MİLLETİNİN VE TÜRK KADININ KARA GÜNÜ;

Tarihimizin kara sayfalarından biri daha yazıldı. Bitlis- Güroymak’ta ve Hakkâri’den gelen şehit haberleri ile yüreklerimize düşen ateş ve çaresizlik içinde izlediğimiz tablo bizi derinden sarsmıştır. Türk milleti tarih boyunca böyle bir acz içine düşmemiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın bölgeye ziyaretine misilleme olarak yapıldığını düşündüğümüz bu saldırıların devlete kafa tutmaktan başka izahı yoktur. Buna verilecek yegâne cevap; ya devletin, devletliğini yapması, ya da teslimiyetini ilan etmesidir. Türk kadınının sabrı taşmıştır. Teröristle pazarlık yapmanın sonucu budur. Artık yaldızlı laflarla terörü önlemenin mümkün olmadığı anlaşılmıştır. Demokratik çözüm, siyasi çözüm, kapalı kapılar arkası pazarlıklar ve Habur’la başlayan sürecin getirdiği nokta budur.

Terör, ancak teröristin anladığı dille cevap vererek biter.

Sayın Başbakandan ve Hükümetimizden boş lafları bırakarak yüreklerimize su serpecek icraatlarını görmek istiyoruz. İcazetli politikalara son verilerek, Türk Devletinin bekası için gereğinin yapılmasını bekliyoruz. Türk Milletini böyle bir acze düşürmeye kimsenin hakkı yoktur.

 Kısacası, devletten, devletliğini yapmasını bekliyoruz.

 

                                                                            Kadın Hareketi Derneği


 

e-posta listesi

Başarılı KadınlarımızBasında Derneğimiz

Kadın ve eğitim

Kadın ve SanatKadın ve İş HayatıKadın ve aile sağlığı

doktorunuza danışınKADIN HAKLARI ve hukukkadın istatikleri
kahve molası

Kadın Hareketi Derneği © 2017. Tüm Hakları Saklıdır.
Adres: Cevizlidere Mh. 11.cad. No: 5/19 Balgat/Ankara - Türkiye
Tel: +90 312 4737630 - Faks: +90 312 4737640
Sisteme Giriş