mesajımız

KHD, Kadın Hareketi Derneği, Sultan GÜNDÜZ, Yeni yönetim Kurulu,

Türk tarihi boyunca kadın, cinsiyet ayrımı olmaksızın ve kimlik karmaşası yaşanmaksızın sosyal, ekonomik ve siyasal yaşamın ayrılmaz parçası olarak, ilkelerin koruyucusu ülkülerinse hayata geçiricisi rolü üstlenmiştir.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, kadının Türk Tarihi boyunca taşıdığı önemli rolün devamının sağlanabilmesi için günün olanakları ve gerekleri doğrultusunda kadına geniş imkânlar sunmuştur.

Ancak büyük bir üzüntü ile ifade etmek gerekir ki günümüzde toplumun dezavantajlı kesimleri tanımlanırken kadınlar da önemli oranda bu grup içerisinde yer almaktadır.

Kadın Hareketi Derneği, kendisini konumlandırırken, Türk kadınının acı ve mücadelelerle yoğurarak bugünlere taşıdığı birikim ve deneyimleri vefayla sahiplenme ve bugün kadınların yaşadığı sorunlara çare arayışını ilk sıralarda değerlendirmektedir.
Bu değerlendirme geçmiş ve gelecek arasında bir köprü olabilme arayışının da yansıması olarak nitelendirilmelidir.

“Lider Ülke Türkiye” vizyonu vazgeçilemez ülkümüzdür ve bu ülkünün hayata geçirilmesinde kadının sosyal, ekonomik ve siyasal yaşamdaki rolünün güçlendirilmesi gerekmektedir. Ortaya konulan hedef büyüktür ve gerekleri; çok kapsamlı, kesintisiz süreçler gerektirmektedir.

Kadın Hareketi Derneği olarak bu süreçlerin gereklerine katkı sağlamak, birlik beraberlik içerisinde geleceği inşa edebilmek adına rol alabilmek inanç ve kararlılığıyla, saygılarımı sunuyorum.

Kadın Hareketi Derneği Başkanı
Sultan GÜNDÜZ


 
 

     
e-posta listesi
bengütürk tv, kadın hareketi derneği, KHD, Biz'den Bakış
Başarılı Kadınlarımız
Tatlı Fikirler, Girişimci Kadınlar
Basında Derneğimiz
Kadın ve eğitim
Kadın ve Sanat
Kadın ve İş Hayatı
Kadın ve aile sağlığı
Kadın Hareketi Derneği Haber arşivi

 

 

 

 


Kadın Hareketi Derneği © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Adres: Cevizlidere Mh. 11.cad. No: 5/19 Balgat/Ankara - Türkiye
Tel: +90 312 4737630 - Faks: +90 312 4737640
Sisteme Giriş